beskidy-co-zwiedzic

Planując zwiedzanie w Beskidach, warto zatrzymać się w Słopnicach. To niewielka wieś położona w województwie małopolskim, która ma bardzo wiele do zaoferowania. Mieści się w powiecie limanowskim, dlatego możemy liczyć na ogrom atrakcji w samych Słopnicach, jak i w pobliskiej Limanowej i nie tylko. Co zwiedzić w Beskidach? Jakie są najważniejsze atrakcje? Przedstawiamy!

Spis treści:

  • Najważniejsze atrakcje w Beskidach
  • Co warto zwiedzić, będąc w Beskidach?

Z wpisu dowiesz się, co koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Beskidach oraz dlaczego warto zatrzymać się w hotelu w Słopnicach.

Najważniejsze atrakcje w Beskidach

Zatrzymując się w hotelu w Słopnicach, możemy udać się do Muzeum Ziemi Limanowskiej. To właśnie tutaj można poznać całą historię regionu, a bez wątpienia jest co odkrywać! Na głodnych wiedzy czekają regionalne tradycje, rozmaite ciekawostki, eksponaty związane z miejscowością oraz jej okolicami. Muzeum mieści się w Limanowej przy ulicy Józefa Marka 13. Prężnie działa już od 1970 roku. Co ciekawe, mieści się w zabytkowym obiekcie, czyli Dworze Marsów, który pochodzi z XV wieku. W muzeum znajduje się obecnie ponad 26 tysięcy eksponatów historycznych, artystycznych, etnograficznych i fotograficznych.

Kolejnym miejscem, które warto umieścić na swojej liście zwiedzania, jest Sanktuarium w Limanowej. Kościół Matki Boskiej Bolesnej znajduje się na limanowskim rynku. Przepiękna fasada jest ozdobiona rzeźbą Ukrzyżowania, a niżej znajduje się herb z polskim orłem w koronie. Co ciekawe, w 1966 roku, jeszcze arcybiskup Karol Wojtyła koronował figurę papieską koroną. Niestety, została ona skradziona. W 1983 roku papież Jan Paweł II dokonał ponownej koronacji. Sanktuarium cieszy się ogromnym zainteresowaniem pielgrzymów zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

 

 

Co warto zwiedzić, będąc w Beskidach?

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, warto dodać także, że w tych okolicach znajduje się całe mnóstwo stacji narciarskich. Do wyboru mamy stację Limanowa-Ski, Laskowa-Kamionna, Polanki-Ski, Lubomierz SKI, Kasina Ski. To dlatego hotel w Słopnicach jest często odwiedzany w okresie zimowym. To właśnie wtedy narciarze mogą liczyć na doskonałe warunki do jazdy na nartach. Po szaleństwach na stoku bez wątpienia przyda się odpoczynek, pyszne jedzenie i ciepły napój. Hotel Serce Beskidu oferuje to i znacznie więcej atrakcji!

Co więcej, w niedalekiej odległości mieści się Gorczański Park Narodowy. To część Gorców, gdzie znajdziemy przepiękne walory przyrodnicze. Park zaistniał w 1982 roku. Celem jest objęcie ochroną borów karpackich, a także roślinności alpejskiej i subalpejskiej. Symbolem parku jest salamandra plamista, którą możemy spotkać właśnie w tych rejonach. Inne zwierzęta, które zamieszkują park to sarny, jelenie, rysie, wilki oraz dziki. Bez wątpienia Beskidy to idealne miejsce dla wszystkich osób, które pragną kontaktu z naturą oraz ciszy.