Serce Beskidu zimą

Odpoczynek w otoczeniu górskich szlaków i szczytów jest dla idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto cieszy się dobrym zdrowiem. Wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia. Nie ważne czy chodzi o trzyletnie dziecko, czy może o osobę starszą. W polskich górach można spotkać każdego. Wyprawa na południe naszego kraju idealnie się sprawdzi na weekend w towarzystwie rodziny czy znajomych, ale nie tylko. Dla osób lubiących podróżować w pojedynkę też jest to świetny pomysł. Każda górska okolica pozwoli odpocząć od miejskiego zgiełku i zrelaksować się. Nie zapominajmy, że góry słyną nie tylko z pieszych wędrówek, ale także z wielu możliwości aktywnej formy wypoczynku. Inaczej mówiąc dla każdego, znajdzie się coś dobrego.

Bliskość z naturą

Zazwyczaj z chęcią wyjechania na urlop lub wakacje wiąże się chęć odpoczynku od zgiełku miasta. To właśnie w górach jesteśmy w stanie oderwać się od otaczającej nas na co dzień betonowej dżungli. Dzięki naturalnemu otoczeniu zaczerpniemy ogrom świeżego powietrza. Taka okolica jest znacznie ciekawsza niż znane aż od podszewki blokowiska i hałaśliwe ulice. Nie znajdziemy tam takich samych miejsc, każde jest na swój sposób inne i wyjątkowe. To tutaj są zapierające dech widoki oraz w pełni wolna fauna i flora, którą kształtowały przez tysiące lat czynniki klimatyczne i przyrodnicze. Z coraz większą wysokością rośnie różnorodność oraz zwiększa się ilość okazji, aby dostrzec piękne widoki i cieszyć się wspaniałym mikroklimatem.

Czas z bliskimi

Wiadomo, że im więcej obowiązków tym mniej czasu mamy dla bliskich oraz znajomych. Jest to smutna prawda, ale nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej. Wyjazd weekendowy jest więc idealny, aby zebrać ekipę znajomych i wspólnie ruszyć w góry, gwarantując sobie świetną zabawę i odpoczynek w doborowym towarzystwie. Warto na ten czas zaplanować jakieś aktywności, które umożliwia nam okolica. Wieczorne wypady na wino, picie kawy do wspólnych śniadań, pokonywanie szlaków górskich, wielogodzinne rozmowy. To są chwile, które pamięta się przez wiele lat i wraca się do nich z przyjemnością. Warto również ograniczyć w tym czasie korzystanie z urządzeń mobilnych. Brak zasięgu potrafi być ulgą dla duszy i ciała.

Zapomnienie o codzienności

Możemy dojść do wniosku, że góry to idealne miejsce, aby chociaż na chwilę oderwać się od rutyny i zapomnieć o wszelkich troskach. Taki wyjazd stanowi ogromną motywację do zmiany otaczającego nas na co dzień miasta i wyrwanie się nad górskie szczyty. Oczywiście nie interpretujmy tego jako ucieczki, ale jako nowe wyzwanie. Gdzie lepiej ograniczyć używanie mobilnych urządzeń, pokonać własne słabości lub osiągnąć wyznaczone cele niż w górach. Warto nawet dla samego siebie, zadbać o czas relaksu, na który zasługujemy, ciężko pracując każdego dnia.

Pokonanie słabości

Góry mają bardzo dobry wpływ na nasz organizm, jest to jedno z miejsc, gdzie powietrze jest najczystsze. Wyciszają, dotleniają, ale stanowią wyzwanie dla ciała. Piesze wędrówki nie tylko mają dobry wpływ na naszą kondycję, ale pozwolą sprawdzić nasze umiejętności organizacyjne i to, jak poradzimy sobie w mało codziennych sytuacjach. Kontakt z naturą pozwala spojrzeć na samego siebie z innej perspektywy i zmusić do refleksji. Każda z tych rzeczy jest naszym małym oczyszczeniem.

Miejsce dla dzieci

Prawie codziennie słyszymy w mediach, jaki wpływ wywierają na dzieciach urządzenia mobilne i internet. Wiadomo, że chcemy temu zapobiec, dlatego warto pokazać im inny świat, gdzie mogą spędzić cudowny czas bez technologii. Taki wyjazd pozwoli na rozwinięcie wyobraźni, ponadto one też odpoczną od codziennych obowiązków, korzystając z wielu aktywności fizycznych i zabaw.